Przedszkole integracyjne Montessori - Warszawa Ursus

Nasze przedszkole ma charakter integracyjny, zostało stworzone specjalnie dla wszystkich dzieci. Dla nas nie mają znaczenia żadne zaburzenia ani niepełnosprawność najmłodszych. Co więcej, zwracamy szczególną uwagę na to, aby zapewnić im jak najwięcej uwagi i kompleksowego wsparcia. Oferujemy przyjemne i interesujące zajęcia rehabilitacyjne oraz różnego rodzaju terapie, pozwalające na skuteczną poprawę zdrowia oraz samopoczucia. Nasze przedszkole integracyjne w Warszawie na Ursusie stawia na rozwój każdego dziecka. Jedną z naszych najbardziej interesujących sposób jest metoda Montessori, która gwarantuje najmłodszym najlepszy start w przyszłość. Jest to prawidłowa droga do osiągnięcia wszechstronnego rozwoju każdego dziecka.

Metoda Montessori w przedszkolu integracyjnym

W naszym przedszkolu integracyjnym (Warszawa - Ursus) łączymy edukację i zabawę za pomocą metody Montessori. Jej najważniejszym założeniem jest poszanowanie indywidualności każdego z podopiecznych, rozwijanie jego predyspozycji i zainteresowań. Dzięki takiemu podejściu możliwa jest integracja pomiędzy wszystkimi wychowankami w radosnej atmosferze nauki. Zajęcia opierające się na tej metodzie wpływają zarówno na emocje, zdolności społeczne, koordynację fizyczną, jak i intelektualność. Prowadzone są przez wykwalifikowane oraz profesjonalne osoby, które w naturalny sposób przekazują radość, szczęście zarówno z nauki, jak i zabawy. Montessori pozwala dokładnie obserwować zachowania każdego dziecka, podchodząc do nich w sposób indywidualny. Dzięki temu najmłodsi zyskują pełne poszanowanie, pewność siebie i zainteresowanie, co pozytywnie wpływa na ich przyszłość.

Przedszkole integracyjne wg. Montessori na warszawskim Ursusie

Przedszkole integracyjne, które prowadzimy na warszawskim Ursusie, stworzyliśmy według metody Montessori, co przynosi bardzo pozytywne efekty. Jest to metoda wychowawcza, która daje najmłodszym poczucie szczęścia, radości i beztroskiego dzieciństwa. Jesteśmy przekonani, że działając według określonych reguł przy pełnym zaangażowaniu pracujących u nas specjalistów, stwarzamy dzieciom odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju. Wykwalifikowani terapeuci integracji sensorycznej posiadają Certyfikat Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej. Rodzicie powierzający swoje dzieci pod naszą opiekę, mogą być pewni, że będą one bezpieczne, kształcąc się i rozwijając w odpowiednich warunkach.