Strona główna | O przedszkolu

Niepubliczne Przedszkole ,,Bajeczka''

Niepubliczne Przedszkole „Bajeczka” istnieje od 2002 roku i znajduje się na przepięknym osiedlu domków jednorodzinnych w dzielnicy Ursus (zachodnia część Warszawy).
Przedszkole mieści się w dwóch budynkach usytuowanych obok siebie – ul. Prawnicza 26 oraz Prawnicza 29), które są otoczone ogrodem i atrakcyjnym placem zabaw.
Plac zabaw wyposażony jest w ekologiczny sprzęt (wieżyczki, zjeżdżalnie, huśtawki, drabinki, piaskownica).

W przedszkolu istnieje pięć grup:

• Najmłodsza jest grupa I i są to dzieci 2 letnie
• Grupa II – dzieci 3 letnie
• Grupa III – 4 letnie
• Grupa IV – 5 letnie
• Grupa V – 6 letnie (zerówka)

Grupa najmłodsza liczy 18 dzieci
Pozostałe grupy liczą od 18-22 dzieci

Każda grupa ma do dyspozycji własną salę zabaw. Przedszkole jest estetyczne, sukcesywnie zmieniające swój wizerunek wewnętrzny i zewnętrzny.

Pracownicy przedszkola to wykwalifikowani pedagodzy, pełni ciepła i oddani swojej pracy. Przedszkole oprócz nauczania i codziennej zabawy zapewnia również dzieciom specjalistyczną opiekę (psycholog, logopeda) oraz prowadzi działania profilaktyczne w zapobieganiu próchnicy zębów 3 razy w roku.
Przedszkole opiekuje się dziećmi w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-18:00. Istnieje również możliwość skorzystania z dyżurów pełnionych w miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień) przez przedszkole.

Dzieci korzystają z pięciu posiłków w ciągu dnia:
• pierwsze śniadanie,
• drugie śniadanie,
• obiad,
• podwieczorek,
• kolacja.

Posiłki gotowane są na miejscu.

Zapraszamy do naszego przedszkola, w celu zapoznania się ze szczegółową ofertą.

Ramowy plan dnia

7.00-8.45schodzenie się dzieci do przedszkola, zabawy dowolne, rozmowy indywidualne
8.45-9.00toaleta poranna
9.00-9.30śniadanie
9.30-9.45gimnastyka poranna
9.45-10.15zajęcia dydaktyczne wg planów miesięcznych
10.15-11.00wyjście na dwór
11.00-11.15toaleta, drugie śniadanie
11.15-11.45zajęcia dodatkowe
11.45-12.00toaleta
12..00-12.30obiad – drugie danie
12.30-12.50toaleta poobiednia, mycie zębów
12.50-13.20odpoczynek, czytanie bajek, słuchanie muzyki relaksacyjnej
13.20-14.20zabawy dowolne w sali, praca indywidualna
14.20-14.30toaleta
14.30-14.50obiad – zupa, ciasto domowego wypieku, kisiel, budyń, soki owocowe, jabłka zapiekane w cieście, sałatki owocowe itp.
14.50-15.00toaleta
15.00-16.30wyjście na dwór, zabawy dowolne, praca indywidualna
16.30-16.45toaleta
16.45-17.15kolacja
17.15-18.00rozchodzenie się dzieci do domu

Na terenie przedszkola raz w miesiącu odbywają się przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, spotkania interaktywne itp.

Przedszkole w wychowaniu dziecka stawia na jego podmiotowość, koncentruje się na jednostce i jej indywidualnych potrzebach, by dziecko miało szanse poznać siebie i swoje możliwości, nauczyć się wiary w swoje siły, zawsze osiągać sukces ale i umieć radzić sobie z porażkami. Oprócz tego przedszkole daje dzieciom możliwości:
• samorealizacji,
• pracy z innymi,
• kreatywnego myślenia,
   – swobodnego działania, w dowolnie wybranej przez siebie formie,
   – uczestnictwa w ciekawych zajęciach,
   – osiągnięcia dojrzałości szkolnej.

Codzienne życie przedszkola urozmaicone jest wieloma zajęciami, które wzbogacają dzieci w nową wiedzę i umiejętności. Wychowankowie uczestniczą w wielu spacerach i wycieczkach, które dodają zabawom i twórczości plastycznej nowych ożywionych treści. Przedszkole współpracuje ze środowiskiem lokalnym poprzez zwiedzanie instytucji, użyteczności publicznej, wystawianie jasełek dla ludności lokalnej, udział w organizowanych konkursach. Raz w miesiącu na terenie przedszkola odbywają się przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne i spotkania interaktywne itd.

W przedszkolu organizowanych jest wiele imprez i uroczystości, w których rodzice oraz inni członkowie rodzin czynnie uczestniczą. Na uwagę zasługują organizowane w przedszkolu festyny, które integrują społeczność przedszkolną: dzieci, rodziców nauczycieli, personel pomocniczy.

Przedszkole ,,Bajeczka” pracuje zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego i realizuje ją poprzez:

• program wychowania przedszkolnego – „Wokół przedszkola” wydawnictwa MAC
  • roczny program rozwoju dziecka
  • program profilaktyczno- wychowawczy „Przedszkolak na piątkę”
  • program adaptacji dzieci do przedszkola
  • program własny ,,Mamo, tato – stwórzmy to razem!!”, który jest przeznaczony dla dzieci, ich rodziców i nauczycieli
  • program współpracy z rodzicami
  • program współpracy ze środowiskiem lokalnym
  • program współpracy ze szkołą podstawową
  • projekt edukacyjne „Kuchcikowo”
  • program teatralne „Dziecko- młodym aktorem”
  • metoda projektu

Nasze sześciolatki są dobrze przygotowane do nauki w szkole podstawowej. Są samodzielne, kreatywne, odpowiedzialne, otwarte na nowe doświadczenia.

Współpraca z rodzicami przebiega w formie zajęć pokazowych, zebrań, spotkań indywidualnych, udziału rodziców w organizowanych na terenie przedszkola konkursach. Nasi rodzice przygotowują dla dzieci również niespodziankę z okazji Dnia Dziecka w postaci bajki w ich wykonaniu. W ramach tej współpracy,  w przedszkolu realizowany jest program własny: ,,Mamo, Tato – stwórzmy to razem !!!”, który jest przeznaczony dla dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli. Wspólne działanie, przeżywanie pozwala rodzicom stać się lepszymi ,,nauczycielami” swoich dzieci, a nauczycielom lepszymi wychowawcami.