TERAPEUCI INTEGRACJI SENSORYCZNEJAgnieszka Chmielewska, Małgorzata Mazur, Małgorzata Domagała posiadają Ceryfikat Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej.

Co to jest terapia integracji sensorycznej ?

Terapia integracji sensorycznej to stymulowanie zmysłów poprzez system odpowiednich ćwiczeń ruchowych majacych na celu prawidłowe przetwarzanie informacji przez mózg. Jej rolą jest poprawa funkcjonowania podstawowych systemów zmysłowych: dotykowego, wzrokowego, przedsionowego i proprioceptywnego.Terapia SI to terapia naukowej zabawy ruchowej,  bardzo przyjemna i intaresująca. Odpowiednio zorganizowana i dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. W czasie zajęć wykorzystuje się różnego rodzaju sprzęt- od wielkich podwieszanych przyrządów do małych mieszczących się w dłoni. Są to huśtawki, piłki różnej wielkości I fakturze, klocki, trampoliny, układanki, puzzle itp. Dzieci uwielbiają zajecia SI, które są dla nich cudownym placem zabaw. Na nim poprzez ruch dostarczają ciału właściwych informacji, które prawidłowo organizują ośrodkowy układ nerwowy.

Przedszkole “Bajeczka” wspiera dzieci z Autyzmem i Zespołem Aspergera. Prowadzimy grupy przedszkolno- terapeutyczne. Zapewniamy opiekę dwóch nauczycieli z doświadczeniem w pracy.

Dzieci otaczamy opieką wysoce wykwalifikowanej kadry nauczycieli i terapeutów (terapeutów SI, logapedy, psychologa, fizjoterapeuty).
Zapewniamy miła i rodzinna atmosferę w kameralnym przedszkolu.

Nasi specjaliści tworzą indywidualne programy edukacyjno- terapeutyczne dostosowane do potrzeb i możliwości każdego dziecka .

W czasie pobytu dziecka w przedszkolu zapewniamy:
  • zajęcia rehabilitacyjne
  • terapię zajęciową
  • terapie pedagogiczną
  • terapię ruchem W. Sherbone
  • terapię ręki
  • muzykoterapię
  • zajęcia relaksacyjne
  • zajęcia z elementami socjoterapii
  • zajecia rewalidacyjne
  • terapia SI
Rodzicom zapewniamy konsultacje ze specjalistami raz w miesiącu w godzinach 17.00-20.00 (ostatnia środa miesiąca).